Blog

Geçmişten Günümüze Sobanın Yarattığı Güzellikler ve Doğalgazlı Sobaların Faydaları

Herkesin elbet bir gün duyduğu ”sobalı evde büyümek” tabiri insanın içini ısıtan geniş bir kavramı içinde barındırır. İçine odun, kömür gibi ürünlerin atılıp yakıldığı, üzerinde çay kaynatılan, yemek ısıtılan, soğuk bir kış gününü sımsıcak bir yaz gününe çeviren, kokusunu bile içinize çektiğinizde sizi 15-20 yıl önceye götürebilen çok yaygın ve içten bir üründür soba. Son yıllarda artan teknoloji ve farklı modern tasarımlar sonucunda kimisi istese de evine o eski soba ürününü yakıştırmıyor ve tekrar odunla kömürle uğraşmak istemiyor, kimisi kömürün yarattığı ve bir zamanlar bol bol haberini aldığımız karbonmonoksit zehirlenme riskini istemiyor, kimisi büyüklük ve görüntü itibari ile istemiyor. Biz bu olumsuzlukların tamamını ortadan kaldırmak için uzun süren AR-GE çalışmaları sonucunda bu modern ve güvenli ürünü ortaya çıkardık. Elegant görünümü ile her türlü eve ve modern dizaynlara uyum sağlayabilen, rengi ile gözleri yormayan ve güvenilir özelliği ile içinize kurt düşürmeyecek şekilde tasarladığımız bu ürün size o eski güzel günlerinizi yaşatacak. Nasıl eskiden çocukluğunuzda sobanın güzelliğinden, verdiği samimi duygudan dolayı etkileniyor ve mutlu oluyorsanız yine aynı şekilde mutlu olacak yaşadığınız nostalji ile yuvanızı sıcacık hale getireceksiniz. Bir de tüm bunları kendi çocuğunuza da yaşattığınızı düşünün… Aynı hisleri o da yaşayacak, aynı güzel duygularla büyüyecek, her zaman bahsedeceği bir anısı olacak belki de….

Tabii ki tüm bu güzel duyguların yanı sıra bir de bu ürünlerin bilimsel kanıtlanmış tarafları vardır biraz da ondan bahsetmek isteriz. Eskiden yaygın olarak kullanılıyorsa da, doğalgazın ve daha sağlıklı ısınma araçlarının yaygınlaşmaya başlamasıyla soba kullanımı azaldı. Elektrikli, katı, sıvı ve gaz yakıtlı modelleri ortaya çıktı. Doğalgazın yaygınlaşmasıyla birlikte doğalgazlı sobaların kullanımı da artmıştır. Doğalgazlı sobalar baca yapılarına göre bacalı ve hermetik tip olmak üzere ikiye ayrılırlar. Hermetik tip cihazlar gazın yanması için gereken oksijeni dış ortamdan sağlayıp egzoz gazını yine dış ortama atan cihazlardır. Bacalı tip cihazlar ise yanma havasını (oksijeni) iç ortamdan alan cihazlardır. Bu sayede zehirli gazların çıkışları büyük ölçüde engellenmiştir ve sızıntı olduğunda dahi daha az zararsız olaya indirgenmiştir. Odun, Kömür gibi tedariği kolay olsa da uğraşısı çok olan bir işten sizi kurtarmış ve gerekli ekipler ile bağlanarak sadece açma kapama işlemi yapmanız gerekmektedir. Ürünlerimiz kademeli olduğu için istediğiniz zaman harcadığı doğalgazı, etkiyi ve benzeri tüm özellikleri düşürebilir, istediğiniz zaman arttırabilirsiniz. Gelişmiş ateşleme sistemi kısa sürede yüksek etki göstererek evi daha hızlı ve daha etkili ısıtmaktadır. Kademe sistemi sayesinde bütçe dostu bir üründür. Yeterli sıcaklık sağlandığında kademe indirgenebilir ve harcadığı güç azaltılabilir bu sayede maliyeti de düşer. Bilimsel olarak çoğu noktada en mantıklı ve güvenilir tercih şuan da Doğalgazlı Sobalardır.

Biz bu sektörde 30 yılı aşkın süredir tüm bilgi birikimimiz ve profesyonel ekibimiz ile bu ürünü kusursuz hale getirebilmek için çok uğraştık ve sonunda size sunduk. Bu sektörde ki ilk yerli üretici olduğumuzdan ötürü ürünlerimiz gayet profesyonel ve ileri derece de efektifdir.

, , , , ,
HAKKIMIZDA

İnfragaz,1995’ten bugüne gaz yakıtlı evsel ve endüstriyel ısıtıcılar üreten Mira Isı Sistemleri’nin radyant (ışınım) ısıtma teknolojisi ile ürettiği; tasarımı ve üretimi tamamen Türkiye’de gerçekleşen gazlı ve elektrikli yenilikçi ısıtma ve modern yaşam tarzı ürünlerinin markasıdır.